СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ

Сонячні панелі – спеціальне обладнання для отримання теплової та електричної енергії із сонячного випромінювання. Вважаються перспективним рішенням для забезпечення роботи житлового приміщення чи промислової будівлі. Активно використовуються в Європі, в Україні та набирають популярності.
Сонячні панелі – спеціальне обладнання для отримання теплової та електричної енергії із сонячного випромінювання. Вважаються перспективним рішенням для забезпечення роботи житлового приміщення чи промислової будівлі. Активно використовуються в Європі, в Україні та набирають популярності.

  Як працюють сонячні панелі?

  У фізичному сенсі майже всі сонячні панелі є фотоелектричними перетворювачами. Вони складаються з 2 кремнієвих пластин з різними властивостями. Під впливом світла у першій виникає надлишок електронів, у другій – їх недолік.

  Промислова сонячна батарея складається з великої кількості фотоелектричних осередків, що ламінують. Всі вони скріплені між собою та закріплені на гнучкій або твердій підкладці.

  ККД сонячної панелі залежить від двох нюансів: наскільки чистий використовувався кремній та в якому порядку встановлені кристали (односторонньому або різнобічному). Саме ці параметри покращуються останні роки. Ключовою проблемою є висока ціна процесів очищення кремнію, а також складність розташувати кристали в одному напрямку по всій панелі.

  Напівпровідники виготовляють з інших матеріалів – арсеніду галію, телуриду кадмію та ін. Але найбільшого поширення набули саме кремнієві моделі.

  Кремнієві сонячні панелі: основні види, їх плюси та мінуси

  Кремній для сонячної батареї виготовляють із кварцового порошку. Великі поклади цієї сировини є на Уралі та в Сибірі, тому перспективи розвитку цього напряму сонячної енергії практично безмежні.

  Кремнієві панелі бувають наступних видів:
  • монокристалічні;
  • полікристалічні.
  Кожен з них має свої особливості, плюси та мінуси. Загалом вони займають 80% ринку.

  Монокристалічні сонячні батареї

  Монокристалічні моделі можна легко розпізнати за рівномірним синім кольором. Виробляються вони із чистого кремнію. Вважаються найдорожчими, але мають найвищий ККД. Висока ціна обумовлена тим, що всі кристали мають бути виставлені в одному напрямку, а це складно. Крім того, максимальний ККД забезпечується лише у тому випадку, коли промені сонця падають на поверхню пластини під кутом 90°. Для розв'язання цієї проблеми такі батареї оснащуються додатковим обладнанням, яке в автоматичному режимі повертає їх протягом дня. Так площина панелей завжди розташовується перпендикулярно до сонячних променів.

  Плюси даних моделей:
  • високий ККД – 17-25%;
  • компактні розміри (для встановлення потрібно менше місця – у порівнянні з полікристалічними аналогами);
  • довговічність (ефективне генерування енергії до 25 років).
  Мінуси таких моделей:
  • висока ціна;
  • чутливість до забруднення (із-за пилу знижується ККД).
  Оскільки на монокристалічні панелі повинні потрапляти прямі сонячні промені, їх найчастіше встановлюють на відкритому просторі. У деяких випадках – на висоті.

  Полікристалічні сонячні батареї

  Ключова особливість полікристалічної кремнієвої батареї – різноспрямованість кристалів. У зв'язку з цим вони мають такі особливості:
  • нерівномірне синє забарвлення;
  • високий ККД при розсіяному світлі – 12-18% (це робить їх ефективними за умов похмурої погоди);
  • низька собівартість виробництва кремнію (очищений метал легко заливається у форми);
  • немає потреби постійної орієнтації у бік сонця (такі панелі зазвичай встановлюються на дахах будинків та промислових об'єктів).
  У денний час при невеликій хмарності полікристалічні сонячні панелі не мають помітних плюсів перед монокристалічними аналогами. Зате їх переваги повною мірою розкриваються в тіні або при густих хмарах. Також полікристалічні моделі коштують набагато дешевше – і це ще один плюс у їхню скарбничку.

  Що стосується недоліків, то їх всього два: знижений ККД і громіздкість (для монтажу потрібно більше простору).

  Установка сонячних панелей у Києві разом з Karmas

  Наша компанія здійснює продаж монокристалічних і полікристалічних сонячних панелей у Києві (Погреби). Також ми виконуємо професійний монтаж вибраної батареї. Актуальна ціна сонячних панелей наведена на сайті. Якщо вже визначилися, який варіант бажаєте замовити – повідомте про це нашому менеджеру. Якщо ні – ми проконсультуємо вас та допоможемо підібрати ефективне рішення.

  Звертаючись до Karmas, ви можете купити сонячні панелі «під ключ». У цю послугу входить допомога у підборі обладнання, доставлення, встановлення та безплатні консультації з усіх питань. Для оформлення замовлення, зв'яжіться з нами за вказаними на сайті телефонами в робочий час.
  Залиште свій номер телефону і ми з вами зв'яжемося!
  або зателефонуйте
  +38 063 322 32 32