ТЕРМОСИФОННІ СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ

Термосифонний сонячний колектор – ефективне рішення для підготовки води без підведення комунікацій. Підходить для дач, готелів, сільськогосподарських підприємств. Вважається безпечним та енергоефективним джерелом тепла.

Ключові особливості термосифонного сонячного колектора

Термосифонний колектор працює внаслідок сонячного світла та вважається сезонним водонагрівачем. Найбільшу ефективність показує в теплий сезон. Може використовуватись для нагрівання води, підігріву басейну та опалення будинку.

Такий колектор економить до 80% палива, яке потрібне для ГВП та близько 45% – необхідного для обігріву будівлі. Тому він широко поширений не лише серед власників приватних будинків та заміських котеджів, а й у комерційній сфері. Наприклад, його часто встановлюють для готелів, баз відпочинку, підприємств, оскільки це рішення економить витрати на оплату за світло й газ.

Конструктивні особливості та різновиди термосифонних сонячних колекторів

Даний пристрій конструктивно складається з 2 труб, між якими немає повітря. У якості теплоносій використовується вода, яка нагрівається від сонячних променів. Зовнішня частина створює вакуумний прошарок для збереження тепла.

Розрізняють 2 види термосифонних сонячних колекторів:
  1. Напірні. Оснащені теплообмінником і можуть встановлюватись у будь-якому місці – головне, щоб повернути їх до південної сторони.
  2. Безнапірні. Теплообмінником не комплектуються. Працюють внаслідок природної конвекції при подачі води, тому резервуар повинен розташовуватися вище панелі. Коштують дешевше за напірні аналоги.
Обидва варіанти показують високу ефективність у теплий сезон. Різниця між ними – у ціні, конструктивних особливостях та вимогах до монтажу.

Основні переваги термосифонного сонячного колектора

У теплий сезон колектор вважається економічним і ефективним рішенням для нагрівання води. У спеку температура в баку нагрівається до 95 °C – і для її досягнення достатньо лише кілька годин.

Інші переваги термосифонного сонячного колектора:
  1. Доступна вартість. Це рішення підкуповує своєю вартістю. А якщо додати відсутність витрат на газ, електрику та централізоване опалення, виходить вигідне вкладення коштів.
  2. Повна автономність. Система функціонує з допомогою сонячної енергії. На її роботу не впливають перебої з електрикою, постійні перепади напруги та інші фактори.
  3. Швидке нагрівання. Повний бак води нагрівається до 60°C приблизно за 3-4 години. Навіть якщо він був повністю витрачений, і ви повторно заповнили його холодною водою.
  4. Відсутність потреби у підключенні електрики. Система буде незамінним варіантом для об'єктів, де тимчасово відсутня електрика (або де немає можливості підвести її через віддаленість ділянки). У такому випадку вона стане непоганою альтернативою для підготовки гарячої води.
Єдиний недолік цього рішення – це сезонність. Але якщо докупити контролер і ТЕН, пристрій можна користуватися круглий рік.

Термосифонний сонячний колектор від компанії Karmas

Щоб забезпечити ефективну роботу системи, важливо врахувати цілу низку факторів: режим експлуатації, умови для монтажу, можливе навантаження на дах тощо. Тому довіряти цю роботу потрібно професіоналам.

У нашій компанії «Кармас» ви можете купити термосифонний сонячний колектор «під ключ». У цю послугу входить допомога у підборі обладнання, доставка та встановлення на об'єкті, пусконалагоджувальні роботи. Ціна термосифонного сонячного колектора розраховується в індивідуальному порядку за розробленим проєктом.

Замовити термосифонний сонячний колектор або поставити додаткові запитання можна за телефоном. Контакти для зв'язку з нами дивіться на сайті.
Залиште свій номер телефону і ми з вами зв'яжемося!
або зателефонуйте
+38 063 322 32 32