ГЕЛЕВІ СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ

Гелевий сонячний колектор – спеціальна установка, у якості теплоносія якої використовується антифриз. Інші аналоги працюють на воді. Антифриз не замерзає за низьких температур, завдяки чому колектор підходить для цілорічної експлуатації.

Різновиди гелевих сонячних колекторів

Гелевим називається сонячний колектор, який заправляється антифризом (замість води). Залежно від конструктивних особливостей розрізняють такі його види:
 • вакуумний;
 • плоский.
Вакуумний колектор складається з низки скляних трубок спеціальної конструкції. Вони заповнені неорганічною та нетоксичною рідиною, яка при нагріванні випаровується та віддає тепло антифризу. Вакуумні труби здатні поглинати енергію інфрачервоного проміння, тому такий колектор ефективний навіть у похмурі дні.

Завдяки ізоляційним властивостям вакууму він стійкий до несприятливих погодних умов та агресивних атмосферних проявів. Ефективно працює при температурі -35°C. У порівнянні з іншими аналогами характеризується мінімальними тепловтратами. Також він вважається надійним, безвідмовним, практично не потребує обслуговування і легко ремонтується (можна міняти тільки елементи, що вийшли з ладу). До недоліків відноситься висока вартість комплектуючих і не здатність самоочищатися від снігу, льоду, інею.

Плоский колектор має зовсім іншу конструкцію. Зовні він являє собою прямокутну панель з алюмінієвим корпусом та декількома патрубками, які використовуються для відведення та підведення рідкого теплоносія. Ключовим елементом є абсорбер, який поглинає сонячне випромінювання (зверху він має прозоре покриття). Товщина панелі складає 3-4 см.

Плоский колектор виготовляється із застосуванням промислової технології паяння, що робить його міцним та надійним. Відрізняється високою ефективністю та великим терміном служби – від 20 років. Також характеризується практичністю: може самостійно очищатися від снігу, швидко відновлюється після зледеніння (внаслідок установки під гострим кутом). Коштує дешевше, ніж вакуумний аналог. До недоліків відноситься висока парусність, високі тепловтрати та складність монтажу, оскільки встановлювати його треба на даху.

Переваги гелевих сонячних колекторів на антифризі

У гелевих сонячних колекторів на антифризі є ряд переваг:
 • можливість використання насосів із малими оборотами;
 • відсутність небезпеки замерзання;
 • можливість використання антифризу з антикорозійними добавками;
 • немає особливих обмежень у градієнті температур по довжині труб (для зливу антифризу в нижній частині системи встановлюють дренажний кран).

Де придбати гелевий сонячний колектор у Києві (Україна)?

Наша компанія «Кармас» спеціалізується на продажу та встановленні альтернативних енергетичних рішень в Україні. Ми працюємо як із приватними замовниками, так і з організаціями – незалежно від форми власності. Тому у нас ви можете купити гелеві сонячні колектори для будь-яких цілей та на будь-який бюджет.

Основні переваги співпраці з Karmas:
 • розробка індивідуального проєкту кваліфікованими спеціалістами (грамотне проєктування допомагає заощадити до 20% бюджету);
 • ліцензії на проведення будівельних та електромонтажних робіт;
 • власні монтажні бригади (сторонніх спеціалістів не залучаємо);
 • професійний вибір обладнання від провідних брендів;
 • електромонтаж у житлових будинках чи офісних будівлях з будь-якою поверховістю.

Ціна сонячного колектора озвучується на етапі розробки проєкту. Попередню вартість ви можете дізнатися у телефонного консультанта.

Для початку співпраці з нами зв'яжіться за вказаними на сайті контактами в робочий час. Поставити питання та уточнити моменти, що цікавлять, теж можна в телефонному режимі.
Залиште свій номер телефону і ми з вами зв'яжемося!
або зателефонуйте
+38 063 322 32 32