СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ – ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

Традиційні енергоносії щорічно дорожчають, а їх використання негативно позначається на екології. Тому дедалі актуальнішим стає покупка сонячних електростанцій. А щоб швидше окупити витрачені кошти, можна приєднатися до зеленого тарифу.
Традиційні енергоносії щорічно дорожчають, а їх використання негативно позначається на екології. Тому дедалі актуальнішим стає покупка сонячних електростанцій. А щоб швидше окупити витрачені кошти, можна приєднатися до зеленого тарифу.

  Що таке зелений тариф?

  Зелений тариф – спеціальна державна програма, яку було запущено у 2009 році для стимуляції переходу населення на відновлювані джерела енергії. Її суть полягає в тому, що власники сонячних електростанцій можуть продавати надлишки виробленої електроенергії та заробляти на цьому. Держава ж таким чином стимулює розвиток альтернативної енергетики та популяризує «зелену» енергію.

  Покупцем виступає державне підприємство "Енергоринок". Ставки для приватних СЕС наступні:
  • якщо СЕС підключена до 2020-2024 років. – 0.183 євро/кВт-год;
  • якщо СЕС підключена до 2025-2029 років. – 0.146 євро/кВт-год.

  Таким чином, можна продавати надлишок кіловат у 5 разів вище за ціну аналогічного обсягу електрики, придбаного з місцевих мереж. У середньому вартість сонячної електростанції окупається за 4-7 років, залежно від її потужності. А далі – чистий дохід.

  Тарифи затверджені на державному рівні та прописані у відповідному законі. Документ діє до 2030 року, але вартість 1 кВт може змінюватися в певний проміжок часу.

  Доходи від продажу електроенергії оподатковуються. Для фізичних осіб він становить 18% + 1,5% військового збору. Податки сплачує державне підприємство «Енергоринок», після чого перераховує власнику СЕС решту суми на зазначену в договорі банківську картку.

  Правила монтажу СЕС за зеленим тарифом

  Продавати електроенергію за зеленим тарифом можна лише власникам СЕС потужністю не більше 30 кВт. Ліцензія та інші документи не потрібні.

  СЕС можна розмістити на даху чи на землі біля будинку. Додатково висувається кілька вимог:

  • будинок має бути житловим приміщенням, яке введене в експлуатацію та перебуває у приватній власності людини, що купує сонячну електростанцію;
  • на земельній ділянці має бути об'єкт живої нерухомості, який підключений до електромережі;
  • площа та міцність поверхні повинна бути оптимальною для встановлення батарей;
  • при монтажі потрібно суворо дотримуватись куту нахилу панелей та орієнтації поля в південну сторону.
  За однією адресою можна змонтувати одну СЕС. Якщо ж приватна оселя розділена навпіл, і в ній живе два власники зі своїми адресами (у кожного – свій електролічильник), то на такій ділянці можна поставити кілька СЕС.

  Як приєднатися до зеленого тарифу?

  Перед встановленням СЕС слід пам'ятати, що вони не є універсальними. Тому попередньо рекомендується проконсультуватися зі спеціалістом нашої компанії «Кармас», щоб він допоміг підібрати оптимальне рішення для будинку чи іншого об'єкту.

  Потужність СЕС, яка може брати участь у зеленому тарифі, не повинна перевищувати 30 кВт. Навіть якщо ви споживаєте менше електроенергії, можна купити потужну сонячну електростанцію. Держава викуповує весь надлишок, тому така СЕС швидше окупиться, а потім почне приносити більше чистого прибутку. Втім, тут все залежить від мети встановлення сонячної електростанції. Частина споживачів купує її для себе, а надлишки продає, інша ж – використовує СЕС як вигідну інвестицію для заробітку на продажі великої кількості кіловат.

  Точний підрахунок згенерованої та використаної сонячної енергії здійснюється за допомогою 2-спрямованого лічильника з модулем GPS. Він регулярно передає дані до Обленерго (кожні 30 хвилин), а наприкінці місяця підраховується підсумкова цифра виробленої та витраченої енергії. Для правильного підбору лічильника бажано проконсультуватись із фахівцями нашої фірми «Кармас».

  Процедура отримання зеленого тарифу для приватних СЕС відбувається наступним чином:
  1. Ви звертайтеся до компанії «Кармас» та отримуєте професійну консультацію з усіх питань.
  2. Вибираєте оптимальну потужність сонячної електростанції, після чого ми розробляємо проєкт її монтажу та озвучуємо кінцеву вартість.
  3. Наші спеціалісти встановлюють СЕС «під ключ». В послугу входить доставка на об'єкт замовника, монтаж та пусконалагоджувальні роботи.
  4. Ви відкриваєте рахунок в будь-якому банку, на який надходитимуть кошти від продажу електроенергії.
  5. Подаєте заяву та пакет документів до Обленерго.
  6. Встановлюєте попередньо обраний двоспрямований лічильник.
  7. Підписуєте договір з Обленерго щодо продажу енергії за зеленим тарифом.
  Далі раз на місяць вам будуть перераховуватись кошти на зазначений у договорі банківський рахунок.

  Процедура підключення зеленого тарифу досить складна, тому ви можете доручити це завдання співробітникам компанії «Кармас». Також ми готові допомогти вам з підбором оптимальної сонячної електростанції та її встановлення. Враховуйте, що Обленерго підписує договір лише після закінчення монтажних робіт. Сама процедура оформлення займає до 60 днів.
  Залиште свій номер телефону і ми з вами зв'яжемося!
  або зателефонуйте
  +38 063 322 32 32