Головна перевага мережевої СЕС – відсутність акумуляторних батарей. Електроенергія, що генерується сонячними панелями, відразу ж подається до споживача через спеціальні інвертори. Завдяки цьому витрати зводяться майже до нуля. Потужність, яка буде вироблена системою, залежить від інтенсивності світіння сонячних променів.
При спільному підключенні до електромережі пріоритет віддається енергії, отриманої від сонячних батарей. У ясні безхмарні дні, коли освітленість сонця досить сильна, електроенергія із зовнішньої мережі не використовується зовсім. Живлення з електромережі здійснюється лише у похмуру погоду, коли встановлені батареї не виробляють оптимальну кількість енергії.
Інші переваги мережевих СЕС:
- Відновлюваність. Сонячна енергія є відновлюваним джерелом. У цьому її головна перевага у порівнянні з різними видами палива. Газ, нафта та вугілля не відновлюються, а для вирощування дерев потрібно досить багато часу.
- Великий потенціал. Щодня поверхня нашої планети опромінюється 120 тисяч тераватів – а це приблизно у 20 разів більше за загальносвітову потребу в енергії.
- Постійність. Навіть у похмуру погоду, коли промені сонця прямо не потрапляють на панелі, батарея все одно заряджається. Також цю енергію не можна перевитратити, тому її вистачить і для наступних поколінь.
- Доступність. Сонячна енергія доступна у будь-якому куточку планети – навіть у північних регіонах.
- Екологічна мережа. При виготовленні мережевих СЕС, їх транспортування та експлуатації практично повністю відсутні шкідливі викиди. Якщо вони є – то в невеликій кількості (у порівнянні з класичними джерелами енергії).
- Безшумність. У конструкції мережевої СЕС немає рушійних вузлів, тому вона працює тихо.
- Економічність. Така система дозволяє непогано заощаджувати на електроенергії. Також вона практично не потребує обслуговування – достатньо лише кілька разів на рік чистити сонячні панелі.
Крім того, мережеві СЕС щороку вдосконалюються: розробляються нові технології, які допоможуть збільшити ККД. В майбутньому їх ефективність стане лише вищою.